Sdílení nahrávky videohovoru bez možnosti stažení

Online výuka > Google Meet > Meet tipy a rady > Sdílení nahrávky videohovoru bez možnosti stažení

Pokud chcete sdílet video soubor s nahrávkou Google Meet tak, aby si studenti toto video mohli prohlédnout bez možnosti stáhnout si ho na svůj disk, nastavte sdílení podle následujícího postupu.

Zvolte "Sdílet" na Disku Google u nahrávky videohovoru (nahrávky se primárně ukládají ve složce Můj disk / Meet recordings).
V dialogovém boxu "Sdílet s uživateli a skupinami" stiskněte ikonu ozubeného kolečka ("Nastavení sdílení s ostatními").
Pak zrušte zaškrtnutí volby "Čtenáři a autoři komentářů vidí možnost stahovat, tisknout a kopírovat"
Pak ještě nezapomeňte změnit sdílení na typ "Všichni uživatelé, kteří mají odkaz" a "Čtenář", aby se k nahrávce dostali všichni studenti.
Stejným způsobem jako nahrávky se samozřejmě dají sdílet i jiné soubory a dokumenty Google.