×
PEF Online
banner

Google Meet

Online výuka > Google MeetPro propojení studentů a pedagogů za účelem online výuky lze využít videohovory

Google Meet

Google Meet je součástí sady aplikací Google Workspace, které na PEF úspěšně používá velké množství pedagogů a zaměstnanců. Google Workspace je sada cloudových nástrojů poskytovaného společností Google. Google Workspace for Education je cloudové řešení pro školy a univerzity s neomezeným úložištěm pro e-maily, soubory, složky a zálohy.


Google Meet je aplikace pro provozování skupinových videohovorů, s možností chatování, nebo sdílení obrazovky. Aplikace Meet je přístupná pouze pro fakultní účty Google Workspace (@pef.czu.cz), ale k videohovoru lze přizvat účastníky se soukromým účtem Google (@gmail.com) nebo i zcela anonymní účastníky.

Videohovoru se může současně zúčastnit až 100 účastníků. V současnosti je možné navíc videohovory nahrávat na Google Disk. Tyto nahrávky je pak možné zveřejnit přes odkaz, nebo umístit do videotéky, případně odkaz použít do LMS Moodle.


Pro založení videohovoru pro on-line výuku v Google Meet, potřebujete pouze

  • fakultní účet Google Workspace (dříve G Suite) / pokud účet nemáte lze ho jednoduše získat - viz Návody
  • počítač, tablet nebo telefon s kamerou a mikrofonem
  • internetové nebo datové připojení
  • internetový prohlížeč nebo aplikaci pro Android / iPhone


Návody pro videohovory Google Meet pro pedagogy

? Co potřebujete k používání Google Meet

? Jak získat účet G Suite

? Jak zahájit nebo naplánovat videohovor Meet

Jak zahájit nebo se připojit k videohovoru Meet z mobilu

Jak ovládat Hangouts Meet během videohovoru, jak chatovat, jak prezentovat

Jak nahrát a sdílet videohovor na Google Disk 

Tip Vytvořte si virtuální konzultační místnost MeetVýhody

Google MeetZaložení videohovoru pro on-line výuku je velmi snadné a vaši studenti se stejně snadno k videohovoru připojí. Prostě on-line schůzku založíte a pošlete odkaz, víc v podstatě nemusíte řešit.

Služba Meet je plně integrovaná do dalších aplikací G Suite, takže se studenti k videohovoru mohou připojit přímo z události v Kalendáři nebo e-mailové pozvánky.

Služba Meet nabízí speciální aplikace pro iOS i Android, které vám zobrazí schůzky na daný den se všemi důležitými informacemi z Kalendáře, a připojit se můžete jediným klepnutím.

Obsah vašeho videohovoru je v bezpečí. Všechny přenosy zvuku i obrazu ve službě Meet jsou šifrované. Uživatelé se mohou bezpečně připojit, i když jsou mimo pracoviště.