Jak zakázat studentům sdílení obrazovky nebo chat

Online výuka > Google Meet > Meet tipy a rady > Jak zakázat studentům sdílení obrazovky nebo chat

Účastníkům schůzky Meet lze zabránit ve sdílení obrazovky nebo odesílání chatových zpráv.

Toto nastavení je dostupné přes ikonu se zámkem "Ovládání pro moderátora". Ikona je na spodní liště vlevo vedle ovládacího prvku "Podrobnosti schůzky".
Po otevření dialogového okna "Zabezpečení schůzky" vypněte Sdílení obrazovky nebo/a Odesílání chatových zpráv.
U studenta se to projeví tak že chat nebude dostupný a zmizí ovládací prvek "Sdílet obrazovku". Po vypnutí sdílení obrazovky bude moct sdílet pouze pedagog - moderátor schůzky, stejně tak po vypnutí chatu, bude moct odesílat zprávy do chatu jen pedagog.

Pedagog jako moderátor schůzky může navíc vypnout mikrofon kteréhokoliv účastníka nebo ho úplně odebrat z videohovoru. Pokud pedagog některého účastníka odstraní, ten už nemůže znovu požádat o připojení k videohovoru.