Automatické povolení vstupu studentům na Meet bez nutnosti potvrzování (Chrome)

Online výuka > Google Meet > Meet tipy a rady > Automatické povolení vstupu studentům na Meet bez nutnosti potvrzování (Chrome)

Povolení vstupu studentům na Meet bez nutnosti potvrzování každého příchozího v dialogovém okně (pro prohlížeč Google Chrome)

Google Meet bohužel nemá možnost nastavení automatického přijetí účastníků videohovoru, pokud uživatelé mají gmail.com účet nebo pokud se připojují anonymně.
Pro možnost automatického povolení vstupu studentů na Meet zbývá jediná možnost - využít některé z tzv. rozšíření pro prohlížeč Chrome, tedy aplikace autorů mimo Google. Rozšíření pro tento účel v obchodu Chrome existuje několik, jen některá jsou ovšem funkční pro naši Cz EDU verzi Google Meet. Přestože jsme rozšíření otestovali, nemůžeme stoprocentně garantovat že rozšíření bude ve vašem počítači fungovat.
Existují i řešení pro další prohlížeče, např. pro Firefox, které případně otestujeme a přidáme do Meet tipů.

Rozšíření z internetového obchodu Chrome (zdarma)

Název: Meet auto admit (laszlo.terray)
Adresa: https://chrome.google.com/webstore/detail/meet-auto-admit/ceofheakaalaecnecdkdanhejojkpeai
Popis rozšíření Meet auto admit:
Rozšíření standardně kontroluje dialogové okno s tlačítkem "Admit", které je v En verzi Google Meet a toto tlačítko automaticky stiskne za vás. V české verzi Google Meet ale musíte provést další nastavení - po instalaci přejít na přehled rozšíření (menu / Další nástroje / Rozšíření), vybrat rozšíření "Meet auto admit", vybrat "Podrobnosti" / "Možnosti rozšíření" a vložit do textového pole "Povolit".

Podrobný postup instalace rozšíření Meet auto admit:

- zobrazte rozšíření pro Chrome na této adrese: https://chrome.google.com/webstore/detail/meet-auto-admit/ceofheakaalaecnecdkdanhejojkpeai
- zvolte tlačítko "Přidat do Chromu"
- v dalším dialogovém okně potvrďte "Přidat rozšíření"
- na stránce chrome://extensions/ zobrazte všechna rozšíření (nebo zvolte v menu Další nástroje / Rozšíření)
- vyberte dlaždici s rozšířením "Meet auto admit" a zvolte "Podrobnosti"
- na spodní části obrazovky zvolte "Možnosti rozšíření"
- v dialogovém okně vložte do textového pole slovo "Povolit" a zavřete dialog
- stránku s rozšířeními můžete zavřít

Jak to funguje:

- zahajte schůzku Google Meet
- předejte adresu Google Meet (s kódem schůzky) studentům